Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... intrebare
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

intrebare

Buna ziua,
Ma numesc Ioana si lucrez din 1978 in cadrul unui institut de cercetarei. Anul acesta in mai am dreptul sa ma pensionez anticipat (am lucrat 20 de ani in grupa II-a). Asi dori sa stiu daca ma pensionez anticipat daca mai am dreptul sa cumulez salariul cu pensia si in ce conditii (Institul se autofinanteaza, nu sunt bani de la buget). va multumesc.