Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Afis despre bacsis
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Afis despre bacsis

Am o mica florarie si evident casa de marcat. Am pus afis "Nu se primeste bacsis" e in regula? Mai sunt obligat la altceva?
Da! Sunteti obligat sa aveti registrul cu declararea banilor angajatilor la inceperea programului si trebuie sa notificati la ANAF despre infiintarea acestui registru.
In plus, trebuie sa aveti pozitie distincta "bacsis" la casa de marcat (pentru cazul in care primiti totusi bacsis).
Succes!