Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... cerere si memoriu
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

cerere si memoriu

Buna seara
ma puteti ajuta cu un model de cerere si memoriu pe care trebuie sa le depun la primarie in legatura cu amenajarea unui parc dintr-o comuna de catre niste tineri pe banii si munca lor
stiu ca trebuie depus la primarie ptr ca apoi sa fie aprobat de catre consiliu local
multumesc anticipat
Lucrul acesta il puteti face adresandu-va unui specialist, care sa va faca un proiect nu un memotiu.
Mai mult ca sa obtineti o hotarare de consiliu local pentru a va acorda dreptul de a face aceasta lucrare trebuie mai intai sa stati de vorba cu Primarul si Secretarul, apoi sa se faca o nota de fundamentare care sa justifice proiectul de hoatarare, care dupa ce va primi avizul comisiilor de specialitate vor aproba hotararea.