Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Plangere penala pentru abandon de familie fara rezultat
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Plangere penala pentru abandon de familie fara rezultat

Am depus la Parchetul de pe langa Judecatoria Ploiesti o cerere in data de 01.11.2014 pentru inaintarea dosarului de la Parchet catre Judecatoria Ploiesti nu a fost nici pana in prezent rezolvata aceasta cerere.Va rog sa i-mi spuneti cum sa rezolv?
Buna ziua! Ce obiect are dosarul? Puteti formula o cerere pentru a vi se comunica stadiul dosarului.
Obiectul dosarului este neplata pensiei alimentare din anul 2010.
In momentul in care se va finaliza urmarirea penala, daca se va dispune o solutie de trimitere in judecata, dosarul va fi trimis catre judecatoria competenta. Solicitati sa vi se comunice stadiul dosarului.
Va rog sa a-mi dati un model pentru a depune cererea.
Domnule Prim- Procuror,
Subsemnata x...... domiciliata x.........in calitate de ..x .... in dosarul pen. nr. x/P/anul al Parchetului de pe langa Judecatoria Ploiesti, solicit prin prezenta cerere comunicarea stadiului dosarului.

Data,
Semnatura,

Domnului Prim- Procuror la Parchetului de pe Langa Judecatoria Ploiesti

Cererea mai sus aratata o puteti formula la parchet in masura in care stiti sigur ca cercetarile efectuate de politie au fost finalizate si dosarul a fost inaintat la parchet cu propunere legala.