Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Majorare capital social cu sumele aduse ca aport
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Majorare capital social cu sumele aduse ca aport

am un srl cu 200 ron capital social.In primele luni toate cheltuielile au fost platite de mine, din bani personali.
toate aceste sume prin care practic am imprumutat societatea pot fi folosite la majorarea capitalului social?
multumesc.
In principiu, DA
Depinde:
- ce s-a cumparat cu acesti bani
- ati facut un act de imprumut, finantare intre Dvs. si firma