Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... contestatie rovignieta
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

contestatie rovignieta

Buna ziua,
am si eu o intrenbare..in 2010 am primit un pv de contraventie pentru rovignieta acum cateva zile am primit o somatie de plata cu executare silita
intrebarea mea este pot sa mai contest pv de rovignieta mai ales ca semnat electronic?
Atata timp cat nu ati contestat procesul verbal in 2010 si ati luat la cunostiinta de el la acel moment, sansele sa castigati intr-o contestatie la executare sunt mici. In cadrul contestatiei la executare nu mai puteti contestat titlul, adica pv, ci formele de executare. Pv. trebuia contestat in 2010, cand l-ati primit.
Este depasit termenul de 15 zile in care legal,puteati formula plangere contraventionala