Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mostenire prin testament
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mostenire prin testament

Salutare, Ma numesc Andrei si am 18 ani, bunica mea mi-a lasat un testament pe o casa si un teren care trebuia sa ii revina tatalui meu. Ea mai are 2 fete dintre care una are un fiu, si as dori sa stiu daca fetele ei sau varu meu poate sa darame acel testament. Mentionez ca in testament este specificat "Ii las..... nepotului meu din fiu ...." Multumesc mult!
E facut la notar testamentul?
da testamentul a fost facut la un birou notarial.
Andrey05, utilizator
Daca va da cineva in judecata si va angajati avocat eu zic ca veti castiga procesul.;)
Am inteles, dar o metoda ce imi recomandati? mentionez ca bunica este in viata. se poate face alt act sau ceva de genu?
~ Conținut șters la cerere ~