Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Bilant
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Bilant

Buna ziua, sunt administratorul (asociat unic) unui SRL, avand studii superioare economice am dreptul sa intocmesc bilantul contabil si sa il semnez??
Desi nu cred ca conteaza mentionez ca lucrez si in prezent la alte firme angajata ca si contabil sef, deci am experienta in domeniu, nu imi este insa clar daca in cazul de fata ma pot incadra la "Alte persoane..."
In principiu, fiecare societate comerciala trebuie sa aiba un contabil si semnatura unui expert contabil autorizat (membru cecar).
Nu am de ce (si nu imi permit) sa angajez un contabil daca stiu eu sa fac acest lucru mai ales ca nu am o societate mare ca sa nu am timp efectiv sa ma ocup de contabilitate