avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 510 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Achiziţii şi livrări ... achizitii intracomunitare
Discuție deschisă în Achiziţii şi livrări intracomunitare

achizitii intracomunitare

Am achizitionat piese cu factura din Bulgaria pentru autoturismul inmatriculat in Romania pe persoana juridica si doresc sa le inregistrez la cheltuieli in contabilitatea socitatii , as dori sa stiu daca trebuie sa fac vreo declaratie la Fisc pentru achizitii intracomunitare, precizez suntem platitori de TVA.
Cel mai recent răspuns: Vlajoaga Robert Mihai PFA , Consultant fiscal 17:45, 27 Mai 2015
Daca ati platit tva colo nu mai trebuie
Daca ambii parteneri sunt inregistrqati in ROi, atunci trebuie sa le declarati in D 390

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Achizitie intracomunitara de piese Stefania26 Stefania26 Buna ziua ,sunt inregistrat in ROI si am achizitionat din Ungaria de la o firma (care e inregistrata si ea in ROI ) piese auto in valoare de 1365 euro .Unde ... (vezi toată discuția)
Tva intracomunitar si d301 visinica visinica O Intreprindere individuala inscrisa in ROI, cu cod de TVA pentru achizitii intracomunitare primeste o factura de achizitie miceliu, fara TVA de la un partener ... (vezi toată discuția)
Procedura tva rat maria rat maria Buna ziua Lucrez la o firma privata care are un contract pentru acordarea unei finantari nerambursabile , pe programul POS CCE , la care TVA este ... (vezi toată discuția)