Forum Discuţii contabile şi ... Achiziţii şi livrări ... achizitii intracomunitare
Discuție deschisă în Achiziţii şi livrări intracomunitare

achizitii intracomunitare

Am achizitionat piese cu factura din Bulgaria pentru autoturismul inmatriculat in Romania pe persoana juridica si doresc sa le inregistrez la cheltuieli in contabilitatea socitatii , as dori sa stiu daca trebuie sa fac vreo declaratie la Fisc pentru achizitii intracomunitare, precizez suntem platitori de TVA.
Daca ati platit tva colo nu mai trebuie
Daca ambii parteneri sunt inregistrqati in ROi, atunci trebuie sa le declarati in D 390