Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediu de odihna
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediu de odihna

Va rog sa-mi spuneti daca un angajat cu norma intreaga la o unitate mai are dreptul la concediul de odihna si la al doilea loc de munca cu jumatate de norma , in conditiile in care al doilea loc de munca este intr-o primarie .
Multumesc!
Pentru fiecare contract de munca aveti dreptul la CO conform Codului muncii.