avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 831 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediu de odihna
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediu de odihna

Va rog sa-mi spuneti daca un angajat cu norma intreaga la o unitate mai are dreptul la concediul de odihna si la al doilea loc de munca cu jumatate de norma , in conditiile in care al doilea loc de munca este intr-o primarie .
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 14:40, 30 Iunie 2009
Pentru fiecare contract de munca aveti dreptul la CO conform Codului muncii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Mi se refuza concediul de odihna pe 2008 Monik007 Monik007 Buna ziua! Am si eu o problema...sunt angajata din februarie 2008 (primul an de munca), initial pe jumatate de norma. Din luna august am trecut pe norma ... (vezi toată discuția)
Dreptul la sporul de vechime si concediu de odihna. dmh dmh -daca lucrez in aceeasi institutie de stat, intr-o profesie cu o norma intreaga si in alta profesie cu o jumatate de norma, am dreptul la sporul de vechime si ... (vezi toată discuția)
Concediu de odihna la cumulul de functii Grigore Carmen Grigore Carmen Fiti draguti, am si eu o intrebare pentru dumneavoastra. Scrie undeva, in legislatia romaneasca, faptul ca un salariat care cumuleaza doua functii beneficiaza ... (vezi toată discuția)