Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Am fost jignit de un profesor
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Am fost jignit de un profesor

Azi la ora 12 trebuia sa plecam cu doamna diriginta intr-o excursie la gradina botanica si cativa dintre noi sau cerut sa plece . Eu am zis ca nu am bani la mine si cu ne vreau sa imprumut de la nimeni , pe langa asta i-am spus ca am mai fost de multe ori acolo si ca as prefera sa merg acasa . Ea a zis ca este ok , dar ca ma punde absent la 2 ore . Eu am zis ca o sa ii aduc o motivare maine si atunci ea sa enervat si a inceput sa striga si ma facut citiez "Esti un nesimtit si un idiot , daca te mai prind in scoala asta la anul iti rup picioarele mai inteles ? " Deja i-am spus directorului si a spus ca va "discuta" cu dinsa despre comportamentul ei . Apoi peste vreo 1 ora jumate cand a aflat ca i-am spus directorului m-a sunat si a zis dinnou ca sunt un idiot si de ce am mers la director pentru cateva chestii spus "la nervi" si apoi ma ameninta ca ma da in judecata pentru "DESEMNARE" ce inseamna [Desemnare] si ce credeti ca ar trebui sa fac , sa ma duc la inspectorat sa depun o plangere ?

Scuze daca am gresit categoria .
Emanuel1221, utilizator
Acest aspect este mai putin important acum, decat cel semnalat. Este vorba de un comportament nepotrivit unui cadru didactic si repetat. Merita sa i se faca o reclamatie. Copiii au sufletele si ei...nu-s bete de floarea-soarelui!
Nu vă grăbiți să trageți concluzii dacă nu aveți informații suficiente.

Deocamdată nu e vorba de un comportament nepotrivit al cadrului didactic ci doar de susținerile elevului.

Carențe grave de ortografie ale elevului aflat în clasa a IX-a sunt însă o certitudine.
Poate ar fi util carierei si vietii tale sa te apuci de scoala, sa inveti sa respecti reguli si sa acorzi respect daca il ceri. Gramatica si atitudinea ta arata ca esti repetentla subiectele astea.