avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 497 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Am inregistrat video cum un politist se antepronunta ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Am inregistrat video cum un politist se antepronunta intr-o cauza penala. Am inregistrat procurorul de caz. Am trimis inregistrarile atat la Prim-Procuror cat si la DNA... Posibile consecinte

De fapt eu anul trecut 2014 am sesizat politia pentru Tulburarre de posesie a unui teren agricol cat si faptul ca s-au obtinut Fonduri Europene APIA Fara drept,, ,,,LEGEA 78/2000 -
Art. 181
(1) Folosirea sau prezentarea de documente ori declaratii false, inexacte sau incomplete, care are ca rezultat obtinerea pe nedrept de fonduri din bugetul general al Comunitatilor Europene sau din bugetele administrate de acestea ori in numele lor, se pedepseste cu inchisoare de la 3 la 15 ani si interzicerea unor drepturi. ,,,
Cu probe ca sau luat bani fonduri europene pe terenul meu de catre alte persoane ( fermier Societate Comerciala )
Dupa ce am dat prima declaratie politistul ma scos afara din sectia de politie si a inceput sa-mi spuna ca : defapt nu exista dupa parerea lui, fapta penala. Am iregistrat acestea cu o camera scunsa ! - Dupa circa 8 luni de zile cand tot sunam la politie sa ma interesez de dosar.. Politistul mi-a spus la telefon citez:,,, Lasa-ma in pace ca dosarul nu mai este la mine, Si nu stiu sa citesc, Nu stiu unde este dosarul ,,, Am iregistrat convorbirea.
Am sunat la parchet si am vorbit cu procurorea de caz: Unde am spus ca de fapt acel fermier nu ap platiti timp de mai multi ani, taxe pentru castigurile realizate pe acel teren agricol... Procuroarea de caz mi-a spus ca :: Nu ma ante pronunt , ca dupa parerea ( ei de procuror) trebuie sa merg in instntele civile.
Eu tot spuneam ca Fermierul respectiv .De fapt a luat terenul fara documente legale (contract de arenda ) pe care il inchiriaza contra sumei de 4000 lei /ha anual. --- Am inregistrat convorbirea.... In tot acest timp pana la convorbire, eu am trimis numeroase sesizari unde aratam totul despre fermier si solicitam sa anunte inspectorii Serv,Investigare fraude. Nu au facut nimic nici politia nici parchetul.... Acum in luna Mai ,2015 am primit acasa... ORDONANTA DE CLASARE.. In care scrie ca nu exista fapta de tulburare de posesie. dar ca au trimis la DNA --disjungerea cealalta fapta ,,LEGEA 78/2000 art.181

Incheiere: Nemultumit de ORDONANTA DE CLASARE - Am facut contestatie in care , AM TRIMIS PRIMULUL PROCUROR SI INREGISTRARILE pe un CD video-audio cu politistul cand se antepronunta ! cat si cu procuroarea care .. imi spunea nu ma ntepronunt dar trebuie sa mergi in civil... Iar eu explicam ca de fapt domniile lor nu au intreprins totul pentru aflarea adevarului,,
Am trimis la Prim procuror a judecatorie ... Am comis vre-o fapta penala ?
Totodata afland nr. de dosar de la DNA .Am trimis taote actele si catre procurorul de la D.N.A. acte: Privind solicitarile mele scrise pe parcursul timpului... In care aratam cu lux de amanunte ce si cum procedeaza fermierul. Indicand ca exista posibilitatea ca si alt fermier sa fii obtinut ,pe acelasi teren Fonduri APIA.
Va rog nu va suparat ca intreb ? am gresit cu ceva ? ca incerc sa demonstrez adevarul ?
Multumesc mult
Alex,
~ Conținut șters la cerere ~
foarte mare dreptate ai D ule..insa incredere in Justitie cam greu in ziua de azi sa o avem..(sa o am)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inregistrare audio-video a politistilor in sediul politiei cristi33 cristi33 Buna ziua, Am reclamat un politist sef de birou, subofiter, la Parchet pentru abuz in serviciu. Am avut o alta reclamatie de solutionat la un alt politist ... (vezi toată discuția)
Sanctiune la hg 585/2002 florindr florindr salutare ! am nevoie de ajutor ! sunt politist si pentru dovedirea unor abuzuri savirsite impotriva mea de niste tovarasi sefi, am folosit un telefon mobil ... (vezi toată discuția)
Filmare video-audio cu politist in curtea sectiei de politie.o pot face publica ? telecomanda telecomanda Se pate face puplic o filmare efectuata in curtea une sectii de politie cu camera scunsa ? Este ilegal ?Inregistrarea intre reclamant intr-o cauza penala si ... (vezi toată discuția)