Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Plata impozit teren
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Plata impozit teren

Buna ziua.De mai bine de 10 ani platesc impozit pe aproape 5000 mp.Am intrebat la primarie de ce!Mi-au raspuns ca este dreptul meu dupa ceea ce au detinut bunicii,toti succesorii lor platesc.Nu s-a dezbatut succesiunea pe aceste terenuri.Le folosesc neamurile,cei de la primarie stiu.Exista o cale prin care pot obliga primaria sa identifice si sa-mi puna in posesie mp pentru care platesc?Va multumesc
Dezbateti succesiunea si faceti apoi iesire din indiviziune.