Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... indemnizatie de handicap pe card
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

indemnizatie de handicap pe card

Buna ziua,

In situatia in care o persoana cu handicap grav doreste sa primeasca indemnizatia intr-un cont bancar(pe card) si nu prin intermediul postasului, ce se poate face? Cum ar trebui sa arate o astfel de cere si unde ar trebui depusa?

Exista posibilitatea ca astfel de cereri sa fie depuse online prin email cu attach?
Bună dimineața.Va rog frumos sa mă scuzați dar chiar am ajuns la capătul puterilor.Sunt persoana cu dizabilități și am oprire pe indemnizație de handicap.Ieri o prietena mi-a pus bani in cont pentru că știa că mă descurc foarte greu cei de la banca Raiffeisen mi ia blocat și pe aceia.Eu sunt persoana singura și am doar acea indemnizație de handicap.Va rog frumos sa mă ajutați și pe mine sa îmi anuleze oprirea.Executorul judecătoresc este Pisculungeanu Vlad Adrian . Va mulțumesc
Dar de ce sunteți executată silit, sunteți datornică la vreun creditor`?
Creditorul are dreptul legal să-și recupereze banii.
Dapix, utilizator