Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Succesiune

Salutare,

Am si eu cateva intrebari. Tatal meu a decedat in urma cu 5 ani, s-a facut succesiunea; luna aceasta a iesit un certificat de proprietate pe numele tatalui pentru un teren. Cum se procedeaza pentru a obtine acte de proprietate pe alte nume? Se redeschide succesiunea? Trebuie mers tot la notarul respectiv?

Multumesc.
da, va adresati aceluiasi notar si cereti suplimentarea certificatului de mostenitor .