Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Legea falimentului personal
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Legea falimentului personal

Ce se va intampla cu datornicii care au fost preluati de firmele de recuperare si valoarea creditului datorat bancilor a fost dublata sau triplata de firmele de recuperare, in lipsa unui contract semnat cu recuperatorii...(numai trimitand adrese prin posta si anuntand sumele datorate lor).
De exemplu: o persoana fizica nu a mai putut sa isi platesca creditul de 10000lei la banca. Dupa ceva timp, s-a trezit cu scrisoare de la Kruk ca are de plata 20000 lei la ei....asa fara nici o instiintare, fara nici un angajament semnat cu Kruk.
Acest tip de datornici in aceasta situatie cum vor fi afectati de legea falimetului personal? cu stim, va multumesc.
Asteptati sa apara textul legal in Monitorul Oficial.