avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 568 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Situatie RABLA
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Situatie RABLA

proprietarul unei masini dacia de 20 ani vechime a decedat ; fiul poate beneficia de acea masina la programul rabla ? ce conditii trebuie sa indeplineasca masina?
Cel mai recent răspuns: cyan , moderator 14:25, 27 Mai 2015
Fiul poate beneficia daca face succesiunea dupa tata, masina indeplineste perioada de vechime.

Informatii despre program si conditii gasiti aici
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Rabla fara succesiune, somatie primarie pt. mutare sau confiscare sorinmst sorinmst Tata a decedat la sfarsitul lui 2009 si inca nu am facut succesiunea pe casa si masina. Masina este o rabla Dacia 1300 care e stationata si nefunctionala de 5 ... (vezi toată discuția)
Program rabla pentru finantare sisteme de incalzire victor cherciu victor cherciu BUNA ZIUA , Detin un autoturism Dacia ,care indeplineste toate cerintele cerute programului Rabla .Doresc sa stiu daca pot sa-l predau pentru sistem de ... (vezi toată discuția)
Donatie lucia s. constanta lucia s. constanta buna ziua, primesc un autoturism dacia 1300 cu act de donatie de la un var de grad I, autoturism pe care vreau sa-l inscriu in programul \"rabla\". am ... (vezi toată discuția)