Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... TESTAMENT modificat
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

TESTAMENT modificat

Paratul impotriva caruia am depus plangere pentru ocupare abuziva , se prevaleaza de un testament in care este vizibila cu ochiul liber o stersatura , care reprezinta marimea unuei laturi a unui teren,, verificand la arhivele statului ,interventia asupra originalului este adevarata!pot invoca acest lucru in folosul meu!cum obtin o copie dupa testamentul original al paratului!!
Buna ziua,
Va sfatuiesc sa va inscrieti in fals in privinta acelui testament.
Se va solicita de catre instanta originalul de la camera notarilor publici si atunci veti vedea adevarul.