avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 458 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Care este calea de atac inadmisibilitate recuzare?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Care este calea de atac inadmisibilitate recuzare?

In interiorul cererii de recuzare a completului C2 (care judeca cauza)
am formulat cerere de recuzare a completului C3 (care solutioneaza cererea de recuzare)
pe motiv ca C3 si-a mai spus parerea, deoarece a mai solutionat o cerere de recuzare a C2

Insa C3 a gasit inadmisibila cererea mea de recuzare a C3, insa nu a mentionat calea de atac impotriva acestei constatari.
Sa fac recurs la Curtea de Apel?? Si in ce temei??
Cel mai recent răspuns: aidu , utilizator 20:59, 29 Mai 2015
Aveti deschisa posibilitatea formularii unei sesizarii catre Curtea de Justitie a U.E. pentru a interpreta notiunea de "instanta impartiala".Daca vi se respinge si aceasta cerere, va plangeti mai departe la Comisia Europeana. Nu-i lasati sa faca ce vor. Majoritatea hotararilor sunt pline de greseli, denota nestiinta si se dau din razbunare .....:foottap:
Multumesc pt umor. Retin si sugestia pt viitor. Revenind, totusi... calea imediata de atac care este? :)
~ Conținut șters la cerere ~
Hotararile preliminare(incheierile) se ataca odata cu fondul.
Nu vad eu ca o sa aiba rabdare Curtea de Apel nici macar sa se uite la subiectul 'recuzare'... darmite la 'recuzarea completului care solutioneaza cererea de recuzare'!!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce fac daca instanta refuza sa se pronunte asupra invocarii exceptiei de neconstitutionalitate?? aidu aidu Referitor la exceptia invocata, instanta a retinut: o astfel de cerere de sesizare a Curţii Constituţionale nu poate fi dedusă spre soluţionare completului ... (vezi toată discuția)
Extinderea urmaririi penale cu privire si la alte fapte aidu aidu Am facut plangere pt abuz in serviciu si fals intelectual, pt care s-a inceput urmarirea penala. Intre timp, am mai completat plangerea si cu fapte de fals ... (vezi toată discuția)
Stramutare proces - conditii tusu tusu Buna ziua, miercuri, 2 aprilie, am o contestatie in anulare la Curtea de Apel. din cate inteleg, contestatia va fi judecata de aceiasi judecatori pe care ... (vezi toată discuția)