Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Care este calea de atac inadmisibilitate recuzare?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Care este calea de atac inadmisibilitate recuzare?

In interiorul cererii de recuzare a completului C2 (care judeca cauza)
am formulat cerere de recuzare a completului C3 (care solutioneaza cererea de recuzare)
pe motiv ca C3 si-a mai spus parerea, deoarece a mai solutionat o cerere de recuzare a C2

Insa C3 a gasit inadmisibila cererea mea de recuzare a C3, insa nu a mentionat calea de atac impotriva acestei constatari.
Sa fac recurs la Curtea de Apel?? Si in ce temei??
Aveti deschisa posibilitatea formularii unei sesizarii catre Curtea de Justitie a U.E. pentru a interpreta notiunea de "instanta impartiala".Daca vi se respinge si aceasta cerere, va plangeti mai departe la Comisia Europeana. Nu-i lasati sa faca ce vor. Majoritatea hotararilor sunt pline de greseli, denota nestiinta si se dau din razbunare .....:foottap:
Multumesc pt umor. Retin si sugestia pt viitor. Revenind, totusi... calea imediata de atac care este? :)
~ Conținut șters la cerere ~
Hotararile preliminare(incheierile) se ataca odata cu fondul.
Nu vad eu ca o sa aiba rabdare Curtea de Apel nici macar sa se uite la subiectul 'recuzare'... darmite la 'recuzarea completului care solutioneaza cererea de recuzare'!!