Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita

Buna ziua,

Am calitatea de creditor ,am reusit ridicarea unor bunuri mobile ale debitorului, urmeaza sa avem primul termen de licitatie publica peste cateva zile.
Debitorul a depus contestatie la executare, nu a cerut suspendarea executarii si nici intoarcerea executarii.
Doresc adjudecarea catorva din aceste bunuri in contul creantei, pot adjudeca la acest termen?

Multumesc
Daca instanta de judecata nu a dispus hotarare de suspendare a executarii,executorul judecatoresc poate continua procedura de executare silita a bunurilor in evidenta debitorului