avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 927 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita


Buna ziua,

Am calitatea de creditor ,am reusit ridicarea unor bunuri mobile ale debitorului, urmeaza sa avem primul termen de licitatie publica peste cateva zile.
Debitorul a depus contestatie la executare, nu a cerut suspendarea executarii si nici intoarcerea executarii.
Doresc adjudecarea catorva din aceste bunuri in contul creantei, pot adjudeca la acest termen?

Multumesc
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 20:01, 29 Mai 2015
Daca instanta de judecata nu a dispus hotarare de suspendare a executarii,executorul judecatoresc poate continua procedura de executare silita a bunurilor in evidenta debitorului

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contestatie la executare MonicaIuliana MonicaIuliana As avea si eu o intrebare daca ma poate cineva lamuri cu un raspuns pertinent,am participat la o licitatie privind vanzarea unui apartament si eu am fost ... (vezi toată discuția)
Intoarcerea executarii fcamy fcamy Buna ziua. Sunt consilier juridic si ma confrunt cu urmatoarea problema. Dac ama puteti ajuta. In anul 1996 am obtinut hotarare judecatoreasca favorabila, ... (vezi toată discuția)
Evacuare din apartament Soso 1313 Soso 1313 Bună ziua Vă rog mult poate mă ajută cineva cu un răspuns la urmatoarea problemă : Apartamentul meu a fost scos la licitație de executorul ... (vezi toată discuția)