Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Greseala litera scara blocului
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Greseala litera scara blocului

Buna ziua!
Sunt prima locatara a acestui apartament, apartament care initial a fost primit cu chirie si apoi l-am cumparat impreuna cu fostul sot. Intre timp am divortat, iar apartamentul mi-a revenit mie. Ulterior l-am renovat, am facut din nou cadastrul. Culmea e ca in toate actele apare scara B, in loc de scara A, unde de fapt se afla apartamentul. Ma tem sa n-am probleme in cazul ca voi dori sa-l vand. Imi doresc sa repar greseala facuta si....nu stiu cum. Cine ma poate ajuta?
Multumesc anticipat!
Sesizati oficial registratorului sef de la ocpi eroarea materiala,acesta urmand a dispune indreptarea acesteia
Succes !
Multumesc frumos!