Forum Discuţii juridice Cafeneaua avocaţilor Delegatie de substituire
Discuție deschisă în Cafeneaua avocaţilor

Delegatie de substituire

1.Ce numar poarta delegatia de substituire? Poarta numarul contractului de asistenta juridica incheiat cu clientul sau trebuie inregistrat separat?
2. Delegatia de substituire poate fi data numai pentru reprezentarea in fata instantelor de judecata sau si in procedurile preliminare (spre ex. in cadrul procedurii de regularizare-in cazul in care mai sunt necesare precizari/clarificari)

Va multumesc
Eu nu sunt adeptul substituirii dar am trimis si eu avocat in cazuri in care era clar ce va iesi sau la amanari certe.

Nu este necesar sa se treaca nr de contract.
Avocatul are depusa la dosar imputernicirea avocatiala.

Se pot face si precizari de avocatul care substituie.
Multumesc