Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

divort

sotul vrea sa inainteze actiune de divort
casatoria are aprox 1 an, nu exista bunuri comune, copii , etc
-ce costuri implica?
-in cat timp se desface casatoria?
-daca sotia nu se prezinta si nu e de acord cu desfacerea casatoriei ce se intampla?
~ Conținut șters la cerere ~
Daca sotul care invoca divortul are motive dovedite, atunci se aplica proverbul "Dragoste cu de-a sila nu se poate" si se pronunta divortul oricum.
Mai simplu spus, daca un avocat redacteaza actiunea de divort, sunt slabe sanse sa nu fie admisa.
Totusi, depinde de motivele pentru care se opune celalalt sot divortului, desi mira-m-as sa duca la alt deznodamant.
Divortul poate costa de la 100 de lei la... nu stiu, fara numar.