Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... CARTE DE IMOBIL
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

CARTE DE IMOBIL

Buna seara. Se poate face reactualizarea datelor locatarilor pe formularul vechi (1998) al cartii de imobil? Modelul nou de unde se ia? Trebuie instiintat si politistul de cartier?
Reglementarea din OUG nr. 97/2005 este incompleta, fiindca nu are anexa privind modelul cartii de imobil, deci este si deficitara. Doar Legea nr. 105/1996 avea anexa si notiunea de carte de imobil, in titlu, dar a fost abrogata. Sunt multe reglementari care nu se pot pune in aplicare, nu se pot duce la indeplinire. Legea nr. 677/2001 impune niste obligatii organizatorice..., inclusiv acordul persoanei in cauza. Daca locatarul refuza, nu exista sanctiune pentru acesta. Sunteti operator de date personale inregistrat ???
reprezentant a scris:
Daca locatarul refuza, nu exista sanctiune pentru acesta. Sunteti operator de date personale inregistrat ???

Sunteti cu adevarat consilier juridic!?

Adriantot, moderator