Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Certificat medico-legal
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Certificat medico-legal

Buna ziua. Acum cateva zile am fost batut de un vecin am fost la spital am scos certificat. Ce pot face in continuare. Nu am nici o zi de spitalizare. Am 2 martori. Si lui ia facut dosar penal. Am 2 dinti rupti ogaura in cap ca am cazut cu capul de un pietroi.
S-au indeplinit cerintele toate pentru dosat penal ?
Au fost audiati martorii ?
Daca da , asteptati sa ajungeti la procuror pentru o ultima declaratie ... apoi in proces ... unde veti cere despagubiri si etc sau ce hotareste instanta daca vreti sa ajungeti la proces sau in cel mai rau caz pentru dumneavoastra este sa va impacati , el sare cu banul direct la tine in buzunar ca sa scape de amenda penala / suspendare sau inchisoare ... .