Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Executari silite !
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Executari silite !

Buna seara,
Doresc, pe aceasta cale sa aflu cum trebuie sa se procedeze in cazul in care s-a primit o instiintare, pe numele proprietarului de apartament, de la BEJ intr-o cauza in care au fost implicate Asociatia de proprietari, din care face parte propritarul, si un furnizor de servicii, cauza in care exista hotarire de executare silita a Asociatiei de prorietari respective ?
Precizez faptul ca, in perioada mentionata in hotarire nu au fost inregistrate restante la cotele de intretinere pe numele proprietarului.
Va multumesc cu respect pentru ajutor.
Phoenix58, utilizator
Sa clarificam situatia
Problema existenta intre furnizorul de utilitati si asociatia de proprietari se solutioneaza strict intre acestia,proprietarii nefiind parti in cauza