Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Unde se duc amenzile neplatite?
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Unde se duc amenzile neplatite?

Buna seara,as dori sa stiu unde se duc amenzile neplatite si mai ales unde pot afla de ele.La taxe si impozite locale am verificat si acolo este doar o amenda de la transportul in comun. Pe mine ma intereseaza 2 amenzi primite in 2012 si 2013.
Ambele sunt primite de la Politie si Judecatorie si din motive intemeiate nu am putut sa le platesc pana in momentul actual. Ce se intampla cu aceste amenzi,unde se pot verifica si ce se poate intampla daca nu sunt platite. Nu am primit nimic acasa pana acum. Va multumesc
Mai devreme sau mai tarziu ajung la taxe si impozite.
Daca inca nu ajuns nu inseamna ca s-au prescris.Daca nu le-ati platit si mai aveti procesele verbale platiti-le sau asteptati sa va instiinteze fiscul despre ele. Poate trece termenul de 5 ani de prescriptie.
Multumesc,exista sanse minime sa gasesc procesele verbale,tocmai de aceea vroiam sa stiu daca pot intreba undeva de ele.
Contactati serviciul "Debite in urmarire" din cadrul administratiei fiscale responsabile domiciliului dvs care detine dosarul pentru fiecare amenda