Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salarii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salarii

Cum dovedesc in instanta, daca eu nu am un document din care sa rezulte ca angajatorul i-mi datoreaza o suma de bani, care reprezinta salariile restante?
Buna ziua,
Conform Codului Muncii sarcina probei apartine angajatorului. In instanta angajatorul va trebui sa faca dovada platii salariilor cu statele de plata semnate de dvs ori cu extrasele de cont pt plata pe card.