Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Depasire regim inaltime constructie noua
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Depasire regim inaltime constructie noua

Buna seara,
Construim o casa P+E+M in Selimbar. In proiect inaltimea la coama este de 8,75 metri iar constructorul ne-a anuntat ca vom depasi cu 30 cm acest nivel. Ce mi se poate intampla la receptia lucrarii sau la un eventual control? Ce sfaturi aveti in legatura cu acesta situatie creata? Multumesc.
Pentru orice eventualitate, fiind și în termen cu AC solicitați o modificare a acesteia-în ceeace privește înălțimea și ași scăpat de grijă