Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... pfa si contributia la pensii
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

pfa si contributia la pensii

Va rog daca ma lamuriti ce valoare are contributia ce trebuie sa o plateasca un pfa la norma de venit la pensii 10.5% sau 26.3%? mentionez ca nu se incadreaza la exceptii.
multumesc.
Buna ziua!
Cota este de 26,3%.