Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Evacuare chirias
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Evacuare chirias

Buna ziua! Întrebarea mea este urmatoarea: cum as putea evacua din casa bunicii mele (sau cum ar putea ea evacua) un chirias, in conditiile in care nu exista un contract de inchiriere, si acesta nici nu este la zi cu plata chiriei si a utilitatilor. Mentionez ca a fost avertizat verbal in repetate randuri sa paraseasca locuinta si a avut mai multe termene pentru a face acest lucru. Va multumesc !
Prin actiune in instanta, dar nu veti obtine si plata vreunei chirii atata timp cat nu exista contract.
Multumesc, important este sa reusim sa scapam de aceasta persoana. Ati putea sa-mi spuneti va rog, pasii pe care trebuie sa ii urmez? Unde trebuie sa fac sesizare sau reclamatie ?