Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Violarea corespondentei
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Violarea corespondentei

Mi se pun uneori citatii pe usa si vecinul le ia mereu si le retine, odata a copiat o citatie de la tribunal si a pus-o pe usile blocului si in lift.
Nu am absolut nici o dovada ca el face asta dar eu stiu ca el face.
Ce fel de plangere pot face? Sau ce pot sa fac sa opresc asta?
Multumesc.

PS - ynocennta sa se abtina de la raspuns!
ContSters277537, utilizator
Daca nu puteti dovedi cu certitudine autorul,chiar si in eventuala plangere este dificil -dar nu imposibil de probat
Eventuala plangere direct impotriva aceluia pe care il suspectati,-dar ara probe certe,poate sa aiba consecinta formularii de plangere penala impotriva dvs