Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Infiintare SRL - D ( Se poate daca sunt si PFA ? )
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Infiintare SRL - D ( Se poate daca sunt si PFA ? )

Am 34 de ani si ma bate gandul sa imi fac un SRL tip D inainte de a implini 35 de ani ca sa ma dezvolt financiar.

Se poate daca sunt PFA pe apicultura si membru intr-o cooperativa apicola?
Ma incurca faptul ca am depus niste bani acolo pentru a se construi un centru de procesare miere?
Acei bani inca nu au devenit actiuni.
Se poate sa fiti si PFA si sa infiintati si SRL-D, sunt doua entitati diferite.