avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 447 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Infiintare SRL - D ( Se poate daca sunt si PFA ? )
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Infiintare SRL - D ( Se poate daca sunt si PFA ? )

Am 34 de ani si ma bate gandul sa imi fac un SRL tip D inainte de a implini 35 de ani ca sa ma dezvolt financiar.

Se poate daca sunt PFA pe apicultura si membru intr-o cooperativa apicola?
Ma incurca faptul ca am depus niste bani acolo pentru a se construi un centru de procesare miere?
Acei bani inca nu au devenit actiuni.
Cel mai recent răspuns: Cristina Paisa , Avocat 11:07, 25 Iunie 2015
Se poate sa fiti si PFA si sa infiintati si SRL-D, sunt doua entitati diferite.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Legislatie apicultura Valeriano Valeriano Buna seara. Pentru 2013 m-am gandit sa-mi cumpar cateva familii de albine. Pentru exploatarea acestora voi fi obligat sa ma inscriu in vreo asociatie de profil ... (vezi toată discuția)
Declaratie pe propria raspundere plata cas Viorel80Viorel Viorel80Viorel Imi puteti oferi va rog un sfat pentru situatia in care ma aflu ? Sunt (am fost) apicultor de ceva ani, in urma cu 3 ani am decis sa ma apuc serios de ... (vezi toată discuția)
Aderare asociatie de fermieri la o cooperativa agricola tudorman tudorman Vreau sa stiu daca exista o solutie juridica care sa permita aderarea unei asociatii de fermieri la o cooperativa agricola. Din legea 566 am inteles ca ... (vezi toată discuția)