Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cererea de chemare in judecata a debitorului
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cererea de chemare in judecata a debitorului

Pentru a solicita judecarea in lipsa a cererii creditorului de chemare in jdecata a debitorului, ce articoll se va invoca din codul de procedura civila?
Buna ziua,
Oricare din parti poate solicita judecarea cauzei in lipsa conform art. 223 C.Pr.Civ.
Se invoca Art. 223 din NCPC.
Multumesc!