Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Evacuare sora din casa proprietate privata
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Evacuare sora din casa proprietate privata

Locuiesc in curte cu sora mea, persoana cu care am probleme de un an si ceva si acum cateva luni i-am cerut sa paraseasca proprietatea mea, lucru pe care ea refuza sa il faca.
Mentionez ca proprietatea este de la mama noastra intrata in posesia mea prin contract de vanzare cumparare fara clauze. Sora mea are domiciliul in alta comuna .
Va rog sa-mi spuneti cum sa procedez pentru a rezolva aceasta problema pe cale legala pentru ca amiabil nu se poate.
~ Conținut șters la cerere ~
dreptul de proprietate este inscris in CF. Cum se procedeaza pentru evacuare?
~ Conținut șters la cerere ~