Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... lipsa documente
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

lipsa documente

buna ziua,in urma cu 17 ani,am cumparat un teren in zona rurala,cu chitanta de mana si martori,pe care ne am ridicat casa in care locuim..Nu ne am permis sa continuam actele,acum am vandut vaca,vrem sa facem actele,dar cautand propietarul,am aflat cu stupoare ca a murit..In primarie ,nu exista adrese sau nu se stiu alti mostenitori,am dat doar de un cnp al unei persoane care vine si ridica produsele ce li se cuvin din restul pamantului...sunt disperata,nu stiu unde sa ma adresesz,am capatat un cancer,cu doi copii ,saracii unde sa ne informam?ce putem face?ne demoleaza?va rog mult un ajutor
Stati linistata ca nu va demoleaza nimeni, aveti chitanta prin care ati cumparat terenul.

Puteti afla informatii despre persoana care ridica produsele de la arendas sau de la taxe si impozite.

De CNP cum ati dat, pe o hartie?
Puteti solicita informatii despre adresa persoanei in cauza si printr-o cerere motivata adresata serviciului de evidenta populatiei.
cnp ,este scris in registrul arendasului,evidenta populatiei inseamna unde se fac buletinele?la primaria locala n u am reusit ,nici la postul de politie al comuneio.multumesc mult
Arendasul trebuie sa aiba datele de identitate ale celui care ridica produsele.
De fapt, daca fostul proprietar nu are mostenitori cine este persoana care ridica produsele,ce legatura este intre el si proprietarul decedat?
In contractul de arenda cine este titular daca arendatorul a murit?
Solicitati informatii la taxe si impozite si vedeti cine plateste impozitul terenului.
multumesc mult,incerc sa tatonez aceasta cale