Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Unde ma pot adresa pt vechime lucrata inainte de a ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Unde ma pot adresa pt vechime lucrata inainte de a avea carte de munca?

carei institutii ma pot adresa pt a aduce vechimea lucrata cu contract de colaborare la actualul loc de munca?
Nu aveti carei institutii sa va adresati, intrucat activitatea desfasurata in baza unui contract de colaborare nu va confera vechime in munca.

Art.16 alin.4 C.mun.: Munca prestata in temeiul unui contract individual de munca constituie vechime in munca.
dak nu am carei institutii sa ma interersez ? atunci vechimea lucrata cu contract individual de munca va conta la vechime pt varsta de pensionare?
Activitatea desfasurata in baza unui c.i.m. constituie vechime in munca , care in majoritatea situatiilor este identica cu stagiul de cotizare care se ia in considerare la pensii.