Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Procedura recuperare cheltuieli judecata acordate de ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Procedura recuperare cheltuieli judecata acordate de instanta

Am castigat un proces si trebuie sa primim cheltuieli judecata. Care este procedura pentru recuperarea lor?
Gresit,hotararile judecatoresti nu trebuiesc investite cu formula executorie.Art.641Noul Cod Civil Investirea cu formula executorie(1)"Titlurile executorii, altele decat hotararile judecatoresti,pot fi puse in executare numai daca sunt investite cu formula executorie".Rezulta,per a contrario ca, hotararile judecatoresti pot fi puse in executare fara a fi investite cu formula executorie.