avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 714 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Înșelăciune pe facebook
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Înșelăciune pe facebook

Bună ziua, am comandat de pe fb o rochie și am stabilit cu vânzătorul să îi depun banii în cont și ea în aceeași zi să îmi trimiță coletul. Am depus banii și...atât. Nu am mai primit coletul. În cazul acesta se poate face ceva?
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 16:39, 30 Iunie 2015
Mergeti la politie cu dovada platii si a intelegerii cu rochia si depuneti plangere penala.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Teapa la plata in cont (comanda pe facebook) lilianaaaa3 lilianaaaa3 Buna seara! Am dat zilele trecute comanda de o rochita de la o doamna care avea profil pe Facebook cu hainute, i-am depus banii in cont si urma sa imi trimita ... (vezi toată discuția)
Bună ziua! am comandat ceva de la o doamnă de pe facebook și ... Maria1235678910 Maria1235678910 Bună ziua! Am comandat ceva de la o doamnă de pe Facebook și i-am pus bani în cont..comanda nu mai vine..doamna tot amână ba că mâine ba că ... (vezi toată discuția)
Inselaciunea pe internet manu7up manu7up buna ziua!!! am vazut un anunt pe okazii.ro, am gasit un produs in valoare de 600-700ron cu tot cu curierat, am luat legatura cu vanzatorul si mi-a cerut un ... (vezi toată discuția)