Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Functionar debutant
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Functionar debutant

Va rog sa ma ajutati cu o informatie. Poate un functionar pub. debutant sa faca parte dintr-o comisie insarcinata prin dispozitia primarului cu verificarea activitatii altui functionar ( definitiv) .
Daca primarul a considerat ca functionarul debutant este capabil, de ce nu. Daca functionarul numit nu se considera capabil de a isi indeplini sarcina trasata de superior poate face o instiintare in scris pe care o adreseaza primarului. La fel si persoana vizata poate formula o plangere la primar prin care sa-l informeze cu privire la nemultumirea sa de a fi verificat de persoana debutanta.
Justitiarul711, utilizator