avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1069 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Acte angajare in Anglia
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Acte angajare in Anglia

Buna ziua,mi se cere de catre angajator de la Circa financiara un certificat din care sa reiasa ca locuiesc la adresa din C.I. Va rog ,este posibil sa-l obtin? Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:36, 1 Iulie 2015
Nu de la Circa Financiara obtineti asa ceva , ci de la Serviciul de Evidenta a Populatiei in raza caruia aveti domiciliul.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cartea de imobil m.belu m.belu Conform OUG 97/2005, deduc faptul ca trebuie sa existe carte de Imobil la asociatiile de proprietari. La asociatia din care fac parte, nu exista si am ... (vezi toată discuția)
Carte de identitate provizorie hadasssa hadasssa Buna seara! Deoarece mi-a expirat cartea de identitate am fost sa imi fac alta noua dar, deoarece nu sunt proprietar pe imobilul in care locuiesc trebuie sa ... (vezi toată discuția)
Buletin expirat + schimbarea domiciliului ado1234 ado1234 Buna ziua, Am o intrebare. Daca CI mi-a expirat de mai bine de 30 de zile si doresc sa imi schimb domiciliul in alta localitate, trebuie ca mai intai sa ma ... (vezi toată discuția)