avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 849 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... martor?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

martor?

am avut o firma acum cativa ani si acum imi apare ca anul trecut asta:Tip solutie: Respins fond
Solutia pe scurt: ÎNCH: Respinge, ca inadmisibilă, plângerea formulată de ... , . Definitivă.
Document: Încheiere finală (dezinvestire)
ce inseamna asta?pentru ca dupa 8 luni am primit citatie sa ma prezint la politie in legatura cu asta dar in calitate de martor...pot fi martor in procesul meu?nu inteleg....explicati mi si mie va rog mult ce inseamna asta
Ultima modificare: Sâmbătă, 4 Iulie 2015
ile86, utilizator
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 22:51, 5 Iulie 2015
~ Conținut șters la cerere ~
am primit hartie acasa cum ca s a solutionat dosarul,iar acum sunt chemat la politite ca martor intr un alt dosar,dar legat tot de firma care am avut o.eu nu inteleg ce rol am in acest dosar intu cat nu mi s a spus nimic decat ca sunt martor si intrebarile sunt legate de firma asta
~ Conținut șters la cerere ~
Da, politia nu da relatii prin telefon.
Aveti dreptul de a merge si insotit de avocat daca considerati necesar si va permiteti sa angajati.
E posibil ca din martor sa deveniti si suspect...
Se poate intampla asa ceva in functie de situatia concreta.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce inseamna inchieiere definitiva (dezinvestire)? ile86 ile86 va rog mult spuneti mi pe intelesul tuturor ce inseamna asta?si de ce dupa cativa ani ma cheama ca martor in dosarul meu....care s a terminat ... (vezi toată discuția)
Dezinvestire - am citit definitia dar nu inteleg in cazul de mai jos deleboda deleboda Buna seara! Am un credit nerambursat la o banca, astazi cautam ceva pe portalul judecatoriei si am gasit doua dosare deschise de un ... (vezi toată discuția)
Ce inseamna “document: Încheiere finală (dezinvestire)”? ... AlexBu AlexBu Tip solutie: Admite cererea (Ce inseamna exact)? “Document: Încheiere finală (dezinvestire)” (Ce inseamna exact)? Stadiu procesual: Fond (Ce ... (vezi toată discuția)