Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... martor?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

martor?

am avut o firma acum cativa ani si acum imi apare ca anul trecut asta:Tip solutie: Respins fond
Solutia pe scurt: ÎNCH: Respinge, ca inadmisibilă, plângerea formulată de ... , . Definitivă.
Document: Încheiere finală (dezinvestire)
ce inseamna asta?pentru ca dupa 8 luni am primit citatie sa ma prezint la politie in legatura cu asta dar in calitate de martor...pot fi martor in procesul meu?nu inteleg....explicati mi si mie va rog mult ce inseamna asta
ile86, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~
am primit hartie acasa cum ca s a solutionat dosarul,iar acum sunt chemat la politite ca martor intr un alt dosar,dar legat tot de firma care am avut o.eu nu inteleg ce rol am in acest dosar intu cat nu mi s a spus nimic decat ca sunt martor si intrebarile sunt legate de firma asta
~ Conținut șters la cerere ~
Da, politia nu da relatii prin telefon.
Aveti dreptul de a merge si insotit de avocat daca considerati necesar si va permiteti sa angajati.
E posibil ca din martor sa deveniti si suspect...
Se poate intampla asa ceva in functie de situatia concreta.