Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale am nevoie de o autorizatie?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

am nevoie de o autorizatie?

detin un srl si am toate codurile caen,doresc sa stiu daca mai am nevoie de o alta autorizatie pentru a instala automate de cafea in diverse locatii,daca da,despre ce fel de autorizatie este vorba,multumesc
Chiar daca aveti toate codurile CAEN incluse in obiectul de activitate, pentru a desfasura efectiv una sau mai multe din activitatile respective, este necesara in primul rand autorizarea acestora de catre ORC, autorizare care se da in baza unei declaratii pe proprie raspundere.
Cu privire la desfasurarea activitatii de instalare de automate de cafea in diverse locatii, verificati daca nu cumva trebuie sa obtineti un aviz/autorizatie sanitara.