Forum Discuţii juridice Executare silită Hotărâre executorie
Discuție deschisă în Executare silită

Hotărâre executorie

Îmi poate spune şi mie cineva dacă o hotărâre rămasă definitivă prin neapelare, poate fi învestită cu formula executorie.Dacă da,cum se procedează ?
Ce hotarare? data de catre cine? cu ce obiect?
Un executor judecătoresc trebuie să îmi achite cheltuielile de judecată.Hotărârea este definitivă prin neapelare.Hotărâre pronunţată de judecătorie.
Daca s-a stabilit in hotarare achitarea cheltuielilor de judecată, nu mai trebuie învestirea cu formulă executorie.
au fost stabilite cheltuieli prin hotarare.mulţumesc