Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Perioada de preaviz
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Perioada de preaviz

Buna ziua,

Va rog sa-mi spuneti care este perioada de preaviz in cazul demisiei.

Mentionez ca ocup functia de tehnician gestiune productie (cod 311909).

Multumesc.
S-a modificat doar durata maxima a termenului de preaviz.

Daca dvs in c.i.m. aveti mentionata o durata a preavizului de 20 de zile , atunci aceasta este durata preavizului care trebuie efectuat in caz de demisie.