Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Asigurare locuinta
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Asigurare locuinta

In prezent am incheiata o asigurare facultativa a locuintei, fara asigurare obligatorie. Pana la expirarea acestei asigurari facultative, in caz de dauna voi beneficia de despagubire, avand in vedere reglementarile introduse prin noua lege? Va multumesc anticipat!
Depinde de natura daunei.
Daca este specificat in polita dumneavoatra faptul ca este fransiza pentru avariile acoperite de polita obligatorie PAID, pentru acest tip de daune, o sa fiti despagubit numai pentru valoarea ce depaseste suma acoperita de polita PAID.