Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Returnare rochie de mireasa
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Returnare rochie de mireasa

La Tg Miresei din mai de la Bucuresti am achizitionat o rochie de mireasa+voal,neffind marimea mea doamnele de acolo mi-au luat masuratorile pentru a face una pe marimea mea,urmand sa o trimita prin curier(firma e din Craiova iar eu sunt din jud Vaslui).Am primit rochia dar este alta culoare,model gresit si marime gresita.Am discutat cu ei la telefon dar nu vor sa imi returneze banii ci sa imi faca alta rochie in 2 zile(mai am 1 luna pana la nunta),nu stiu cum pot face alta rochie ca aceea care am comandat-o la inceput,din moment ce ei nu au masuratorile corecte si nici nu m-au chemat pt noi masuratori.Le-am facut plangere la ANPC si astept sa vad ce se intampla.Credeti ca am vreo sansa de a recupera banii? ma ajuta legea consumatorului?
multumesc
Cam greu cu produsele personalizate, ar trebui sa aveti in scris toate detaliile comenzii.

Daca nu aveti, ati putea inregistra viitoarea convorbire. Daca va promit ca va livreaza rochia va puteti folosi de inregistrarea audio cand faceti reclamatia: spuneti ca nu aveti comanda scrisa pentru ca intelegerea de remediere a greselilor a fost facuta telefonic, o aveti si daca doresc le-o puneti la dispozitie.
va multumesc