Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... o zi libera pentru analize medicale
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

o zi libera pentru analize medicale

Buna ziua. As avea o intrebare:inainte de anul 2008, an in care au fost obligatorii analizele, se acorda o zi libera pt.analize.Mai este valabil? Se tine cont de o lege anume sau de regulamentul de ordine interioara?Sint functionar public.Exista legi diferite?M-am interesat la serviciul personal si a spus ca nu mai este valabil, dar am intrebat daca s-a abrogat legea si nu am primit rapsuns.Multumesc mult.
Scuze, asa este.of.of.multumesc.mult.
Cu multa placere :D
Buna ziua!
As dori sa stiu, legat de acest subiect, daca aceasta zi libera care se acorda pentru analizele medicale, se recupereaza sau nu.
Va multumesc!:D
Nu se recupereaza , daca vorbim despre functionarii publici.