Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Lovire si vatamare
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Lovire si vatamare

mama mea a fost batuta de un cioban fiinca la gasit cu oile pe terenul nostru cultivat cu lucerna la ora actuala este internata in spital datorita ranilor suferite
Plangerea penala prealabila trebuie depusa in termen de trei luni de la data savarsirii faptei.
buna ziua eu nu prea am incredere in politia din comuna plingerea penala se poate depune la parchet
Da, se poate depune si la Parchet.
multumesc pentru raspuns domnul patrascu ozi buna
buna seara vreau sa va intreb cum se procedeaza corect: procurorul citeaza martori si apoi trimite dosarul mai departe si apoi se audiaza celalante parti fiinca martorul a primit citatia

[Editare emoticon]
Admin, administrator