avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1802 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Achiziţii şi livrări ... Factura Germania
Discuție deschisă în Achiziţii şi livrări intracomunitare

Factura Germania

Buna ziua
Am un abonament lunar de legislatie cu o firma din Germania. Pana luna trecuta am primit factura fara TVA. Luna aceasta, cu TVA (24%). Ce este de facut? Se mai face taxare inversa.
Cel mai recent răspuns: Vlajoaga Robert Mihai PFA , Consultant fiscal 14:08, 17 Iulie 2015
nu
le comunicati parti germane codul de tva valid in vies si trebuie sa va factureze fara tva.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Factura din polonia cu tva 19% MuscaAnca MuscaAnca Am primit o factura din Polonia, in lei, cu TVA romanesc 19%. Furnizorul nu are inscris pe factura cod de TVA romanesc. Codul de TVA polonez e valid in VIES. ... (vezi toată discuția)
Tva elvetia felisana felisana Am achizitionat din Elvetia un utilaj. Este facturat fara tva, codul fiscal este DE......, ca si cum ar fi din Germania, iar codul de tva este si valid. Il ... (vezi toată discuția)
Achizitie serviciu din zona libera braila stematud stematud Buna ziua Va rog sa ma ajutati cu privire la inregistrarea in contab. din punct de vedere TVA unei facturi primite de catre o companie romaneasca cu cod valid ... (vezi toată discuția)